Aktuality

Další informace o dění v Jihomoravské oblasti KČT najdete také v rubrice Z pořádaných akcí.

TOM Rokytná na „Dni za obnovu lesa“

19. října 2019 se děti z turistického oddílu TOM Rokytná zúčastnili celorepublikové akce na pomoc lesům, s názvem „Den za obnovu lesa“.

Novoroční výstup na Babí lom, leden 2019

/sites/default/files/users/user1/foto/aktuality/2019-01-01-vystu-na-babi-lom.jpg

Každoroční tradiční „Novoroční výstup na Babí lom“ je spojený s charitativní sbírkou Novoroční čtyřlístek.

Stanislav Bělík, 99letý člen KČT

/sites/default/files/users/user1/foto/aktuality/2018-10-29-stanislav-belik.jpg

Pan Stanislav Bělík se dožil ve zdraví a životní pohodě krásných 99 let.

„Kudrna 2018“ je již minulostí

/sites/default/files/users/user1/foto/aktuality/2018-09-30-kudrna-1.jpg

„Kudrna 2018“ je minulostí. O víkendu 29. a 30. září 2018 se v Brně uskutečnil 49. ročník pochodu Jede Kudrna okolo Brna, který je součástí světové ligy pochodů.

Moravští turisté se se Slováky setkali na Velké Javořině

/sites/default/files/users/user1/foto/aktuality/2018-08-velka-javorina-1.jpg

Stává se již několikaletou tradicí, že se Jihomoravská oblast KČT vydává začátkem května na mezinárodní setkání turistů „Přátelství bez hranic“, uskutečněném na některém z vrcholů hor pomezí Moravy a Slovenska.

Kraj kolem Ponávky je jako stvořený k výletu

/sites/default/files/users/user1/foto/aktuality/2018-07-21-ponavka-1.jpg

V sobotu 21. července 2018 se za krásného počasí 16 turistů vypravilo na vycházku podél říčky Ponávky. Tento potok je dlouhý 17 km, pramení u Vranova, protéká několika obcemi a svou pouť končí u nádraží v Králově Poli, kde vtéká do podzemí.

Vyškovští turisté se zúčastnili Letního srazu v Sokolově

/sites/default/files/users/user1/foto/aktuality/2018-07-12-sokolov-1.jpg

V pondělí 2. července 2018 jsme vyjeli na Letní turistický sraz do Sokolova. To, že bychom některý z turistických srazů vynechali, skutečně v našem odboru nepadá v úvahu. Pokaždé, když je od nás sraz daleko, jedeme o dva až tři dny dříve, abychom si srazového kraje užili. První den jsme celý procestovali, jak jinak. Čekalo nás přestupování a výluka z Ostrova nad Ohří do Karlových Varů. Kolem půl čtvrté jsme dojeli na sokolovské nádraží a pak asi kilometr šlapali na internát Střední školy živnostenské, kde bylo naše ubytování. Po zabydlení a informační schůzce byl individuální program. Někteří odpočívali, jiní šli prozkoumat místní restaurace, neboť nám po cestě řádně vyhládlo.

17. Oblastní sraz ZdP turistů JM kraje se odehrál na Boskovicku

/sites/default/files/users/user1/foto/aktuality/2018-07-01-zdp1.jpg

Pro naši tradiční každoroční akci jsme tentokrát vybrali město na rozhraní  Malé Hané a Drahanské vrchoviny. Město s množstvím historických památek  i zajímavým okolím. Ubytováni jsme byli v Domově mládeže VOŠ a SŠ na  Hybešově ulici v Boskovicích. Zpočátku nás trochu vylekalo lešení kolem  celé školy. Domov však fungoval, i jídlo nám uvařili. Nevýhodou pro méně  mobilní účastníky  byla větší vzdálenost  od nádraží.

1. Brněnská oslavila 50 let chaty v Mengusovcích

/sites/default/files/users/user1/foto/aktuality/2018-06-23-mengusovce.jpg

Před zahájením letní sezony, ve dnech 22.–23. června 2018, bylo připraveno setkání,  při kterém byla odhalena pamětní deska k 50. výročí provozu chaty odboru  1. brněnská ve slovenských Mengusovcích.