„Kudrna 2018“ je již minulostí

Jede Kudrna okolo Brna 2018, registrace účastníků (foto Ladislav Tomáš)
Registrace účastníků (foto Ladislav Tomáš)

Jede Kudrna okolo Brna

„Kudrna 2018“ je již minulostí. O víkendu 29. a 30. září 2018 se v Brně uskutečnil 49. ročník pochodu Jede Kudrna okolo Brna, který je součástí světové ligy pochodů.

Nad akcí převzal záštitu primátor města Brna pan Ing. Petr Vokřál. Pochod byl pořádán za podpory městské části Brno-Bystrc, ústředí KČT a KČT, Jihomoravská oblast.

Počasí se po oba dva dny vydařilo. Po ránu bylo sice jen kolem nuly, ale během dne vysvitlo sluníčko – pro účastníky příjemné počasí. Start i cíl pochodu se po roce znovu vrátil do budovy Společenského centra v Brně-Bystrci. Pro turisty byly na sobotu připraveny trasy dlouhé 10, 20, 33 a 40 km a na neděli pak trasy 10, 20, 29 a 42 km. K dispozici byly kromě barevných mapek i popisy tras v češtině, němčině, angličtině, francouzštině a letos poprvé i v holandštině.

Jede Kudrna okolo Brna 2018, speciální značení pro IML (foto Ladislav Tomáš)
Speciální značení pro IML
(foto Ladislav Tomáš)

Jede Kudrna okolo Brna 2018, hodně účastníků bylo ze zahraničí, dokonce i z řad vojáků a policistů (foto Hana Slabáková)
Hodně účastníků bylo ze zahraničí,
dokonce i z řad vojáků a policistů
(foto Hana Slabáková)

Turisté mohli v rámci pochodu podle zájmu plnit podmínky různých soutěží (IML a IVV, ale také třeba Turistickou dvoustovku). V cíli si pak mohli kromě triček zakoupit Turistické známky, vizitky, nálepky a další suvenýry. A stánek s prospekty zde mělo i Turistické informační centrum Brno.

Všechny víkendové akce byly též součástí projektu Brněnské dny pro zdraví. Co se statistiky týče, pochodu se zúčastnilo celkem 498 turistů z 18 zemí, z nichž 349 splnilo podmínky soutěže IML. Nejvíce zahraničních účastníků přijelo z Německa (133 osob), největší skupiny dorazily z Belgie a Nizozemí (po 17 účastnících). Z České republiky bylo celkem 214 účastníků, z nichž 82 splnilo podmínky IML.

I letos se navíc pochodu zúčastnily rodiny s dětmi. V sobotu pro ně byla v rámci projektu Rodinná turistika připravena ve spolupráci s KČT, odbor KTL Brno, 6,5 km dlouhá trasa, tzv. „Pochod s chutí“ (s účastí 46 osob), a v neděli pak speciální trasy projektu „Toulavý kočárek“, které byly 6 a 10 km dlouhé (s účastí 4 kočárky/11 osob).

Příští ročník bude jubilejní, a tak pořadatelé z KČT, odbor Mapa Brno připravují pro pochodníky několik překvapení. Proto neváhejte a přijďte pochodovat!

Jaroslav Šlechta, ředitel pochodu
Zprávy KČT, časopis Turista 12/2018

rubrika: