Jihomoravští značkaři

Značkařská legenda Milan Pernica oslavil 90. narozeniny

/sites/default/files/users/user1/foto/aktuality/2019-01-15-milan-pernica-1_0.jpg

Ing. Milana Pernicu, CSc. Není třeba většině členů KČT dlouze představovat. Dlouholetý zasloužilý člen značkařských rad a komisí KČT, předseda a sekretář komise turistického značení Jihomoravské oblasti KČT, čestný člen Jihomoravské oblasti KČT i KČT. Jelikož 15. ledna 2019 oslavil své 90. narozeniny, požádali jsme jej při této příležitosti o rozhovor, z něhož pro náš web vyjímáme některé pasáže.

Jiří Kýn, nestor vyškovských značkařů, oslavil 95 let

/sites/default/files/users/user1/foto/aktuality/2018-08-11-jiri-kyn-1.jpg

Dne 11. srpna 2018 oslavil své životní jubileum doc. ing. Jiří Kýn, CSc.  z vyškovského odboru KČT. K jeho 95. narozeninám mu přišel poblahopřát  a poděkovat za  mnohaletou práci  a přínos pro rozvoj  turistiky první  místopředseda KČT  Zdeněk Cabalka,  který mu při té  příležitosti předal  zlatou pamětní  medaili ke 130.  výročí vzniku Klubu  českých turistů. 

Značení turistických tras v Jihomoravském kraji (zpráva 2012)

/sites/default/files/users/user1/foto/znaceni/znacky-1.jpg

Klub českých turistů je také garantem značení turistických tras. Rozsah sítě pěších značených tras v našem kraji činí přes 3000 km. Kromě toho se pěší značkaři starají ještě o 79 km lyžařských značených tras v obvodu Blansko a Brno a o 156 km terénních cykloturistických tras v obvodech Brno a Znojmo, vyznačkovaných pásovými cykloturistickými značkami. Obnova jedné třetiny sítě těchto tras byla v roce 2012 splněna v plném rozsahu, takže trasy by měly spolehlivě sloužit široké veřejnosti.